کورش گرامی، تحلیلگر بازارهای مالی گفت: قیمت واقعی دلار را اکنون می‌توان ۲۴ هزار تومان و تا پایان سال ۲۸ هزار تومان برآورد کرد. نظر سنجی:  به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی، کورش گرامی، تحلیلگر بازارهای مالی در یک برنامه لایو اینستاگرامی قیمت واقعی دلار را ۲۴ هزار تومان و تا پایان سال نیز […]

نرخ واقعی دلار در بازار چقدر است؟/نوسان دلار بین 24 تا 28 هزار تومان

 

کورش گرامی، تحلیلگر بازارهای مالی گفت: قیمت واقعی دلار را اکنون می‌توان ۲۴ هزار تومان و تا پایان سال ۲۸ هزار تومان برآورد کرد.

نظر سنجی: Article Rating

 به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی، کورش گرامی، تحلیلگر بازارهای مالی در یک برنامه لایو اینستاگرامی قیمت واقعی دلار را ۲۴ هزار تومان و تا پایان سال نیز ۲۸ هزار تومان برآورد کرد.

این تحلیل‌گر بازارهای مالی گفت: قیمت واقعی دلار را می‌توان با پارامترهای اقتصادی اکنون برآورد کرد. آن‌طور که کارشناسان می‌گویند و بر آن اجماع است، قیمت واقعی دلار باید ۲۴ هزار تومان باشد و تا پایان سال به ۲۸ هزار تومان می‌رسد.

او در ادامه افزود: برخی نیز قیمت دلار را ۲۰ هزار تومان و برخی تا ۲۹ هزار تومان برآورد می‌کنند اما اگر بخواهیم این موضوع را منطقی بررسی کنیم، می‌توان گفت اکنون ۲۴ هزار تومان و تا پایان سال ۲۸ هزار تومان است. به عبارتی همان رقم نیمایی دلار می‌تواند قیمت واقعی دلار باشد.

گرامی همچنین گفت: دلار هم کالاست، پس عرضه و تقاضا برای دلار هم مطرح است. بنابراین طبیعی است که وقتی عرضه دلار کم باشد قیمت آن بالا رود. در صورت دسترسی دولت و بانک مرکزی به منابع ارزی خود که به انتخابات امریکا نیز مربوط است، قیمت دلار می‌تواند کاهش یابد.

انتهای‌پیام/