به گزارش “ورزش سه”، تنها چند ساعت به آغاز اولین ال کلاسیکوی بدون تماشاچی تاریخ باقی مانده است. بحران اپیدمی کرونا باعث شده یکی از بزرگترین جدالهای فوتبالی دنیا در شروع فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ در نوکمپ خالی از تماشاچی برگزار شود.   این بازی برای هر دو تیم اما از اهمیت زیادی برخوردار است. هر دو […]

به گزارش “ورزش سه”، تنها چند ساعت به آغاز اولین ال کلاسیکوی بدون تماشاچی تاریخ باقی مانده است. بحران اپیدمی کرونا باعث شده یکی از بزرگترین جدالهای فوتبالی دنیا در شروع فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ در نوکمپ خالی از تماشاچی برگزار شود.

 

این بازی برای هر دو تیم اما از اهمیت زیادی برخوردار است. هر دو تیم بازی‌های قبلی خود در لالیگا را با شکست پشت سر گذاشته اند ولی رئال از این نظر با وضعیت بغرنج تری روبرو است چرا که لوس بلانکوس بعد از شکست مقابل کادیز در لالیگا در لیگ قهرمانان هم مقابل شاختار شکست خورده و حالا ال کلاسیکو برای زیدان عملاً حکم بازی مرگ و زندگی را پیدا کرده.

 

در سوی دیگر میدان هم رونالد کومان چیزهای زیادی برای ثابت کردن دارد. او که به عنوان بازیکن بارسا بارها تجربه حضور در ال کلاسیکو را دارد امروز برای اولین بار در کسوت سرمربی در این دیدار حضور خواهد داشت.

 

ترکیب احتمالی دو تیم:

 

رئال مادرید: کورتوا- مندی- راموس- واران- ناچو- والورده- کاسمیرو- مودریچ- کروس- وینیسیوس جونیور- بنزما

 

بارسلونا: نتو- جوردی آلبا – کلمنت لانگلت- جرارد پیکه- سرخی روبرتو- فرانکی دی یونگ- کوتینیو – بوسکتس- آنسو فاتی- آنتوان گریزمان- لیونل مسی

 

۱۶:۰۰: رونالد کومان یک ال کلاسیکو باز قهار است؛ اگر قبول ندارید کارنامه او به عنوان بازیکن در لباس بارسلونا را مرور کنید.

 

 

۱۵:۵۰: این اولین ال کلاسیکوی بدون تماشاگر در طول تاریخ است. تصور کنید چنین تصاویری بدون حضور هواداران به ثبت می رسید.

 

 

 

 

 

۱۵:۲۶: زین الدین زیدان تا به حال در قامت سرمربی رئال مادرید در نوکمپ شکستی را تجربه نکرده و امیدوار به ادامه این روند در بازی امروز است.

 

۱۵:۰۰: تقابل لیونل مسی و سرخیو راموس را باید جدال بهترین گلزن تاریخ ال کلاسیکو برابر بازیکنی دانست که بیشترین بار در این مسابقه به میدان رفته است.

 

 

۱۴:۴۵: لیونل مسی ۹۰۰ روز است در ال کلاسیکو موفق به گلزنی نشده و امیدوار به باطل کردن این طلسم در بازی امروز است. مسی بعد از جدایی کریستیانو رونالدو از رئال مادرید هنوز دروازه حریف را باز نکرده است.

 

۱۴:۳۰ لباس کدام خیاط امروز بر قامت ستاره اش بهتر می نشیند؟

 

 

۱۴:۲۵ یادی از شادی بعد از گل معروف و جنجالی کریستیانو رونالدو در ال کلاسیکو.

 

 

۱۴:۲۰ دنیا منتظر شروع ال کلاسیکوی نوکمپ؛ حتی شیفتگان لگو

 

 

۱۴:۱۰ ستاره های برزیلی گذشته و حال ال کلاسیکو. زمانی رونالدینیو، حالا وینیسیوس جونیور.

 

 

 

۱۴:۰۰ ژاوی اسطوره بارسلونا درباره بهترین بازیکنانی که در ال کلاسیکو مقابل آنها بازی کرده:” خیلی ها بودند ولی کسانی که نمی توانم فراموش شان کنم رونالدو نازاریو، لوئیس فیگو، رائول، فرناندو هیرو، روبرتو کارلوس، زیدان و در سالهای بعد کریستیانو رونالدو و مسوت اوزیل بودند“.

 

 

 

۱۳:۵۰ مصاحبه مطبوعاتی رونالد کومان سرمربی بارسلونا پیش از شروع مسابقه:” من به مقابله با چنین فشارهایی عادت دارم“.

 

 

 

۱۳:۴۰ صحبتهای میرالم پیانیچ ستاره جدید بارسا با تلویزیون باشگاه در آستانه ال کلاسیکو: حذف کردن رئال مادرید از لیگ قهرمانان احساس فوق العاده ای بود”.

 

 

۱۳:۳۷ ترکیب احتمالی دو تیم از دید روزنامه کاتالان موندو دپورتیوو

 

 

 

۱۳:۳۵ ترکیب احتمالی دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در بازی امروز از دید روزنامه کاتالان اسپورت

 

 

۱۳:۳۰ صفحه یوهان کرویف اسطوره باشگاه بارسلونا در توییتر با انتشار یک پست حضور در اولین کلاسیکو را به بازیکنان جدید این تیم که حضور در این بازی بزرگ را برای اولین بار تجربه می کنند تبریک گفت و خطاب به آنها نوشت:” بروید و لذتش را ببرید!

 

 

 

۱۳:۲۲ ویدیوی منتشر شده در حساب توییتری باشگاه بارسلونا درباره ال کلاسیکوی امروز

 

 

۱۳:۲۰ فرانکی دی یونگ ستاره هلندی بارسلونا: می خواهم حس پیروزی در یک ال کلاسیکو را تجربه کنم.

 

 

 

۱۳:۱۵ لیونل مسی با ۲۶ گل زده در تاریخ ال کلاسیکو بهترین گلزن تاریخ این رقابتها است. او با نزدیک ترین رقیبانش دی استفانو و کریستیانو رونالدو اسطوره های رئال مادرید که هر دو ۱۸ گله هستند فاصله زیادی دارد و بر خلاف آنها هنوز این بخت را دارد که بر آمار گلزنی خود بیفزاید.

 

 

۱۳:۰۰ ال کلاسیکو در تاریخ خود بارها شاهد تنش درون زمین و درگیری بازیکنان دو تیم بوده و تصاویر برخی از این درگیری‌ها به تصاویری تاریخی و ماندگار تبدیل شده است. با اینکه عدم حضور تماشاچی احتمالاً از میزان تنش در بازی بکاهد ولی انتظار می‌رود امروز هم شاهد یک بازی درگیرانه از دو تیم باشیم.

 

 

 

 

۱۲:۴۵ ال کلاسیکوی امروز یک اهمیت آماری دیگر هم دارد. هر تیمی که امروز به پیروزی برسد می‌تواند در آمار پیروزی‌های تاریخی از رقیب خود پیش بیفتد. چرا که هم رئال مادرید و هم بارسا تا این لحظه هر کدام با ۹۶ پیروزی در تاریخ ال کلاسیکو برابر هستند.

 

 

 

 

۱۲:۳۰ تاریخ ال کلاسیکو شاهد پیروزی های بزرگ دو تیم بر حریف شان بوده که بزرگترین آنها به پیروزی ۱۱-۱ رئال بر بارسا می گردد. این در حالی است که در سالهای اخیر تعداد پیروزی های بزرگ بارسلونا نسبت به حریف مادریدی بیشتر بوده.

 

 

 

۱۲:۰۰ برای اولین بار در تاریخ ال کلاسیکوها این دیدار بدون حضور تماشاچی برگزار می شود. این شرایط ویژه نوید ثبت شدن تصاویری را می دهد که می تواند در تاریخ ال کلاسیکو ماندگار شود.