دبیران کل مجمع شهرداران آسیایی و کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با هدف گسترش روابط و همکاری‌های فنی و تخصصی در حوزه اقتصاد شهری و بازار سرمایه، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.  نظر سنجی:  به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی، دبیران کل مجمع شهرداران آسیایی و کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با […]

تفاهم‌نامه همکاری میان مجمع شهرداران آسیایی و کانون کارگزاران و بورس اوراق‌بهادار امضا شد

 

دبیران کل مجمع شهرداران آسیایی و کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با هدف گسترش روابط و همکاری‌های فنی و تخصصی در حوزه اقتصاد شهری و بازار سرمایه، تفاهم نامه همکاری امضا کردند. 

نظر سنجی: Article Rating

 به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد بازرگانی، دبیران کل مجمع شهرداران آسیایی و کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با هدف گسترش روابط و همکاری‌های فنی و تخصصی در حوزه اقتصاد شهری و بازار سرمایه، تفاهم نامه همکاری امضا کردند. 

براساس این تفاهم‌نامه، تعریف و انجام پروژه‌های مطالعاتی در حوزه‌های مورد علاقه و نیاز طرفین؛ برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی در حوزه های تامین مالی و سرمایه گذاری؛ طراحی و برگزاری نشست ها، بازدیدها، کارگاه ها و سمینارهای تخصصی داخلی و بین‌المللی و نیز ارائه خدمات مشاوره‌ای به شهرها و مدیران شهری عضو مجمع برای ورود به بازار سرمایه و بهره گیری از ابزارهای نوین تامین مالی شهرداری‌ها، در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مظفری دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی در این نشست ضمن تشریح اهداف و برنامه‌های مجمع، با اشاره به اینکه آموزش در حوزه بازار سرمایه و انتقال تجربیات بین‌المللی در این خصوص بسیار حائز اهمیت است گفت: منابع مالی شهرداری‌ها به‌صورت عمده از طریق دریافت عوارض ساخت و ساز و فروش تراکم تامین می‌شود که این روند نیازمند اصلاح جدی و تامین منابع مالی پایدار برای شهرداری هاست تا شهرها و شهروندان از آسیب ها و عوارض توسعه بی برنامه و بی رویه شهری در امان باشند.

وی افزود: در این ارتباط تعریف مدل‌های تامین مالی پایدار برای شهرها و برنامه‌های عمران و توسعه شهری در دستور کار است.

مظفری هم‌چنین با بیان اینکه درحال‌حاضر مطالعاتی درخصوص امکان‌سنجی و ورود شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی تحت مالکیت شهرداری ها به بازار سرمایه در حال انجام است، که امید است نتایج این مطالعات به تغییر و اصلاح مسیر جدی در فرآیندهای تامین مالی شهرداری‌ها و ورود بنگاه‌های اقتصادی وابسته به شهرداری‌ها به بازار سرمایه و بورس منجر شود.

میرصانعی دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه شهرداری‌ها، بنگاه‌های اقتصادی متنوعی دارند گفت: مدیران شهری باید با نگاه استراتژیک وارد بازار سرمایه شوند و به منابع تامین مالی پایدار برسند.

وی افزود: بازار سرمایه و مدیریت شهری می‌توانند در مسیر تعالی از هم استفاده کنند. با ورود مدیریت شهری به بازار سرمایه پرتفوی سبد دارایی‌های بازار سرمایه متنوع‌تر و کم‌‌ ریسک‌تر خواهد شد.

دبیرکل کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه درحوزه دیپلماسی اقتصادی موفق نبوده‌ایم گفت: امیدوارم با همکاری مشترک مجمع شهرداران آسیایی و کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار و برگزاری دوره‌های آموزشی در سطح کشورهای آسیایی گام موثری درجهت رشد دیپلماسی اقتصادی برداریم.

انتهای‌پیام/